ANASAYFA
YOZGAT
AVCILIK
KURUMSAL
FAALİYETLER
İLETİŞİM
Faydalı Linkler
Yozgat Valiliği
Yozgat Belediye Baskanligi
Çevre ve Orman Bakanlığı
Milli Parklar Genel Müdürlügü
Avcılarımız İçin
Avcilik Mevzuatlari
Tüfek Bilgisi
Avci Kültürü
        Haber Detayı
Av Sezonu Başlıyor...
Türkiye genelinde 2011- 2012 Av Dönemi 13 Ağustos Cumartesi günü başlıyor.

Ülke genelinde bıldırcın ve üveyik avı ile 13 Ağustos 2011 Cumartesi günü başlayacak olan av sezonu, 26 Şubat 2012 tarihine kadar devam edecek. Yaklaşık 6 ay süren kuluçka ve yavru döneminin ardından başlayacak olan av sezonu öncesinde avcılara uyarılarda bulunan Yozgat Avcılar ve Atıcılar Kulübü Başkanı Hayrettin Özcan, kurallara uymalarını istedi. Özcan şöyle dedi:

"Ülke genelinde, kara avcılığı sezonu 13 Ağustos Cumartesi sabahı gün doğumuyla birlikte başlıyor. Avcılarımız 6 aylık aranın ardından bütün hazırlıklarını yaptılar ve gerekli belgelerini hazırladılar. Büyük bir heyecanla sezon açılışını bekleyen avcılarımızın, avlanırken yasalara özenle uymalarını bekliyoruz. "

'ÇİL KEKLİ AVI 15 EKİM'DE BAŞLIYOR'

Özcan, uzun süredir ülke genelinde yasak olan çil keklik avının ise 2011- 2012 av sezonunda 17 ilde serbest bırakıldığını, ancak çil keklik avının 15 Ekim tarihinde başlayacağını belirterek şunları söyledi:

"Basından bu konuyu takip eden avcılarımız, çil keklik avının da başladığı yanılgısına düşüyorlar. Bıldırcınla aynı ortamda yaşayan çil keklik avı Yozgat, Erzurum, Erzincan, Adıyaman, Kars, Kırşehir, Sivas, Tunceli, Bingöl, Bitlis, Çorum, Ağrı, Van, Elazığ, Iğdır, Muş ve Ardahan illerinde yaklaşık 10 yılı aşkın sürenin ardından serbest bırakıldı. 15 Ekim tarihinden itibaren avcı başına iki adet olmak üzere çil keklik avı yapabilecek. Diğer illerdeki yasak ise devam ediyor. "
Kaynak : Webmaster     |     Haber : A Z     |     << GERİ
FOTOĞRAF ALBÜMÜ ZİYARETÇİ DEFTERİ
ANDA WEB DESIGN ANASAYFA | YOZGAT | AVCILIK | KURUMSAL | FAALİYETLER | İLETİŞİM
© Yozgat Avcılık ve Atıcılık Spor Külübü Derneği